7 دیدنی بوداپست که سفر به در مجارستان باید کشف کرد!

شهر بوداپست (Budapest) پایتخت کشور مجارستان، میزبان تورهای مجارستان می باشد. سفر به مجارستان به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی، تجاری، صنعتی و ترابری مرکز سیاسی، اقتصادی و گردشگری مجارستان شناخته می‌شود، یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین شهرهای توریستی جهان محسوب می‌شود. ساختمان‌ها و مراکز فرهنگی بوداپست با سبک معماری زیبایشان، شکوهی دوچندان به شهر کناره رود دانوب بخشیده است. این شهر زیبا علاوه بر ساختمان‌ها و کلیساهای باشکوه دارای طبیعتی زیبا بوده و پارک های زیبای بسیاری را در خود جا داده است.

در لیست زیر به برخی از زیباترین جاذبه های دیدنی تور بوداپست می پردازیم.

حمام آب گرم شوچنی (Széchenyi thermal bath)

شهر بوداپست به دلیل داشتن حمام های آب گرم بسیار، به شهر حمام‌ها ملقب شده است. سفر به بوداپست، امکان استفاده از حمام های آب گرمی بسیاری را فراهم می‌آورد، ولی بین تمام حمام ها، حمام آب گرم شوچنی به دلیل معماری منحصر بفردش و زیبایش به همراه استخرهای روبازش باید انتخاب اول باشد. مسافرین می توانند در استخرهای آب گرم روباز (دو استخر) که توسط ساختمان هایی با سبک معماری نئو باروک و نئو رنسانس احاطه شده اند، استراحت کنند.

széchenyi thermal bath

ساختمان پارلمان مجارستان (Hungarian Parliament Building)

ساختمان پارلمان شهر بوداپست در سال 1902 ساخته شد و سومین ساختمان بزرگ پارلمانی در جهان محسوب می شود. این ساختمان شکوهمند بر کناره رود دانوب در منطقه پست، بوداپست قرار دارد. عمارت پارلمان به سبک معماری نئو گوتیک ساخته شده است. بازدید از پارلمان مجارستان هم از لحاظ معماری و هم از لحاظ سیاسی حائز اهمیت است. تورهای مختلف بازدید از ساختمان پارلمان در سفر به بوداپست، به زبان های مختلفی برگزار می شود. خارج از عمارت پارلمان، میدان بازسازی شده و یادمانی تاریخی از قربانیان انقلاب 1956 مجارستان به چشم میخورد.

Hungarian Parliament Building

قلعه بودا (Buda Castle)

قلعه بودا جزیی از میراث فرهنگی یونسکو محسوب میشود. ساخت قلعه‌ی بودا در قرن سیزدهم میلادی شروع شد و در طول زمان معماری آن دچار تغییرات فراوانی  شده است. سبک معماری قلعه ترکیبی از سبک‌های معماری قرون وسطی، باروک، نئو باروک و مدرن است. سفر به بوداپست با بازدید از قلعه که دارای نمایی بینظیری از منطقه پِست میباشد، تکیمل میشود. این قلعه محل گالری ملی مجارستان، محلی برای نمایش گذاشتن آثار هنری هنرمندان محلی می باشد.

Buda Castle

قلعه ماهیگیر (Fisherman’s Bastion)

قلعه ای افسانه ای در قسمت پِست بوداپست، دارای نمایی کامل از رود دانوب، ساختمان پارلمان و منطقه پِست می باشد. قلعه ماهیگیر با سبک معماری نئو گوتیک و نئو رنسانس، دارای جذابیت هایی فراوانی میباشد. یکی از بهترین محل ها برای گرفتن عکس یادگاری از تور بوداپست و شبکه های اجتماعی می باشد. بازدید از قلعه رایگان است.

fisherman's bastion

باسیلکا سنت استفان (St Stephen’s Basilica)

در کنار ساختمان پارلمان، باسیلکای سنت استفان به عنوان بلندترین سازه شهر بوداپست شناخته می شود. ساخت باسیلکای کاتولیک رومی با 96 متر ارتفاع در سال 1905 با سبک نئوکلاسیک به پایان رسید. بازدید از کلیسا رایگان است (دادن صدقه بلامانع است). گنبد مرکزی باسیلکا دارای نمایی کامل و زبیایی است، ارزش مقداری ورودی دارد.  

St Stephen's Basilica

باغ Szimpla(Szimpla Kert)

در میانه ساختمان های مخروبه و قدیمی بوداپست که قرار بود تخریب بشوند، کافه های قدمی بوداپست، با استفاده از فضایی منحصر و عجیب ، مکانی عالی و بینظیر برای خوردن و نوشیدن ایجاد کرده اند. کافه های قدیمی با فضایی مشابه در تور بوداپست به وفور یافت می شوند، ولی انتخاب اولتان باید باغ Szimpla باید باشد. باغ Szimpla پیشروی کافه های قدیمی و عجیب در بوداپست می باشد که دارای تزئینات عجیب و غریبی است.

szimpla kert

مرکز خرید بزرگ (The Great Market Hall)

مرکز خریدی در سه طبقه، محل غرفه های فروش میوه های تازه، سبزیجات، پاپریکا، سالامی و غیره است. در زیرزمین، تمرکز اصلی بر گوشت و ماهی است. غرفه های طبقه همکف عمدتا مواد غذایی، ادویه و ترشیجات، نوشیدنی و گوشت میفروشند. طبقه بالا، مختص غرفه های صنایع دستی و غذای مجارستانی است که غذاهای سنتی مجاری بفروش میرسند. مرکز خرید بزرگ، در سال 1897 افتتاح شده است و قدیمی ترین مرکز خرید بوداپست محسوب میشود. هم به لحاظ اندازه و هم به لحاظ زیبایی مماری قابل توجه است.

نکته مهم: مرکز خرید در روزهای یکشنبه تعطیل است.

The Great Market Hall

سخن پایانی

شهر زیبای بوداپست، که در گذشته پایتخت امپراطوری اتریش-مجارستان محسوب میشده، دارای شکوه و عظمت می باشد. ساختمان های تاریخی و با سبک معماری های جذاب و دیدنی، دلیل مناسبی برای سفر به بوداپست می باشد. تور بوداپست مقصد مناسبی برای سفر و گذاران وقت می باشد.

تازه های مجله گردشگری مهرآوه

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان - سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟
معرفی جاذبه های گردشگری تفلیس
معرفی بهترین هتل های بوداپست
بستن منو