چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟

چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

آیا تا به حال به بوداپست سفر کرده اید؟ بوداپست پایتخت مجارستان، با سازه های شگفت انگیز ، مناظری خیره کننده و غذاهای خوش مزه هست که دیدنش می تواند تجربه ای خاطره انگیز و سرگرم کننده باشد. اما آیا می توان تمام این دیدنی ها در یک روز بازدید کرد؟ قطعا بدون برنامه ریزی خیر. پس برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

برنامه سفر یک روزه به بوداپست:

سازه سنگر ماهیگیر (Fisherman’s Bastion) شروع کنید.

 صبح خود را با بازدید از این سازه شروع کنید. سازه ای با معماری شگفت انگیز مربوط به قرن 19 که با منظره ای فوق العاده از بوداپست می تواند صبحی لذت بخش و بهترین نقطه شروع سفر شما باشد.

کلیسای ماتیاس (Mathias Church)

درست در پشت قلعه ماهیگیر، کلیسای رنگارنگ ماتیاس، با سقفی رنگی و کاشی کاری شده، نقاشی ها و معماری باشکوه، قرار گرفته است. جالب توجه است که این کلیسا خود بخشی از تاریخ است. این کلیسا در قرن 13 ساخته شده و تاکنون میزبان عروسی های سلطنتی ، تاجگذاری دو پادشاه هابسبورگ بوده و 150 سال را نیز به عنوان یک مسجد گذرانده است. و آخرین تغییرات ظاهری آن مربوط به قرن 19، زمانی که قلعه ماهیگیر را ساخته اند، بوده است.

با فانیکولار(قطار هایی 8 تا 10 نفره) از تپه ی قلعه ها (Castle Hill) پایین بروید

سریعترین و مسلما سرگرم کننده ترین راه برای رسیدن از بالای castle Hill ، جایی که در آنجا سنگر ماهیگیر و کلیسای ماتیاس قرار دارد، پل نمادین زنجیره ای بوداپست، استفاده از این وسیله و عبور از Castle Hill است.

این پل در ابتدا  در قرن 19 به منظور حمل و نقل عمومی ساخته شده است ، ولی امروزه از فانیکولار صرفا جهت حمل و نقل گردشگران به بالا و پایین قلعه زیبای Castle Hill استفاده می شود.

قدم زدن روی پل زنجیر (Chain Bridge)

این پل مسلما دومین سازه مشهور بوداپست است که در پشت ساختمان پارلمان مجارستان قرار گرفته است. با پیاده روی این پل نه تنها از منظره ی مجسمه های شیرهای آن را از نزدیک خواهید دید بلکه که  برای شما چشم اندازی به دانوب ، پارلمان ، جزیره مارگارت و چندین پل و سازه های دیگر بوداپست نیز خواهید داشت که بهتر است آن را از دست ندهید.

توققی در کنار کفش های یادبود در بنای تاریخی دانوب

بعد از خروج از پل زنجیره ای، از سمت Pest رودخانه خارج شوید و به سمت چپ حرکت کرده و در امتداد دانوب قدم بزنید. کفش های یادبود دانوب از جنس برنج بوده که به یادبود مردمی که در سال های 1944-1945 در ساحل دانوب در بوداپست به قتل رسیدند، ساخته شده اند. پیش از شلیک و انداختن قریانیان به دانوب آن ها را مجبور کرده اند کفش هایشان را درآوردند، باتوجه به این موضوع به رسم احترام گردشگران در این مکان عکس های سلفی نمی گیرند.

پارلمان شگفت انگیز مجارستان

یکی از زیباترین کرسی های دولت در تمام اروپا این ساختمان باورنکردنی است که حتما باید در یک روز زمانی را برای بازدید از آن درنظر گرفت. برای بازدید از این فضای شگفت انگیز چند روز قبل از بازدید باید یک تور رزرو کنید. با این حال دیدن نمای بیرونی آن را نیز از دست ندهید.

راه خود را به سمت خیابان قصر سلطنتی استفان (Stephen’s Basilica) ادامه دهید

استفان نام یکی از پادشاهان مجارستان است. این نام را در شهر زیاد خواهید دید. این قصر نمای داخلی فوق العاده و سقفی شگفت انگیز دارد، بطوری که برای سخت گیرترین و بی ذوق ترین افراد نیز چیزهای جالبی در این قصر پیدا خواهد شد. درصورت داشتن وقت حتما از برج بالا بروید.

 

استراحتی در کافی شاپ مرکزی

کافی شاپ های بی نظیری در بوداپست وجود دارند که یادگار قرن نوزدهم هستند. چه کافی شاپ مرکزی چه کافی شاپ های دیگر، بخشی از تلاش شما برای دیدن بوداپست در یک روز باید حتما شامل بازدید از یک کافه زیبا باشد.

بازدید از بازار مرکزی

بازار مرکزی بوداپست ازجمله دیدنی های بوداپست در یک روز است. مناظر، بوها و مزه های موجود در این بازار واقعا لذت بخش است و اگر مایل هستید مقداری از گیاهان مجارستانی را به خانه ببرید، اینجا بهترین مکان برای خرید آنهاست. حتما از هر دو طبقه اول و دوم که شامل ادویه ها، خوراکی ها و سوغاتی های مجارستانی است دیدن کنید.

استراحت در حمام های حرارتی Szechenyi

لباس حمام و هر آنچه را برای ریلکس کردن لازم دارید را فراموش نکنید، زیرا احتمالاً چنین حمامی را در هتل تجربه نخواهید کرد. بسیاری از افراد به راحتی می توانند تمام روز را در اینجا بگذرانند، اما با تنها یک روز ماندن در بوداپست، این گزینه مناسب شما نیست. پس برای صرفه جویی در زمان، توصیه می کنیم بلیط خود را از قبل خریداری کنید. بعد از حمام در City Park قدم بزنید و از مناظر لذت ببرید.

قلعه Vajdahunyad

این قلعه در اواخر قرن نوزدهم به افتخار تولد 1000 سالگی مجارستان و پیرو ساخت سازه های سنگر ماهیگیران و پشت بام رنگارنگ کلیسای ماتیاس، ساخته شد. این قلعه در ابتدا از مقوا ساخته شده بود، اما در پی محبوبیتش سرانجام به صورتی که امروز می بینید، بازسازی شد.

میدان قهرمانان

این بنا نیز در سال 1896 به مناسبت بزرگداشت 1000 سالگی مجارستان ساخته شد که شامل مجسمه رهبران قبایل مگیار(Magyar) که مردم خود را به مجارستان آوردند، مبارزان آزادی خواه و پادشاهان اسبق مجارستان می باشد.

روز خود در بوداپست را با یک تجربه بیاد ماندنی پایان دهید

پیشنهاد می کنیم سفر دریایی شبانه با کشتی کروز به دانوب را به عنوان حسن ختام سفر یک روزه تان در نظر بگیرید. نورپردازی ها، مهمترین سازه های شهر از جمله قلعه بودا و پارلمان مجارستان را برجسته می کند و چشم اندازی محسور کننده را برای بازدید کنندگان به نمایش می گذارند.

تازه های مجله گردشگری مهرآوه

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان - سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟
معرفی جاذبه های گردشگری تفلیس
معرفی بهترین هتل های بوداپست
بستن منو