خدمات و اخذ ویزای شنگن

ویزای شنگن

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

حوزه شنگن تشکیل شده از ۲۶ کشور عضو شامل آلمان، فرانسه، اتریش، ایتالیا، پرتقال، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ایسلند، یونان، مجارستان، فنلاند، استونی، دانمارک، چک، بلژیک، اسلونی، اسلواکی، لهستان، نروژ، هلند، لیتوانی، مالت، لوکزامبورگ، لیختن‌اشتاین و لتونی می‌باشد که دارای مقررات مرزی و مسافرتی یکسان بوده و روادید ورود در آنها شنگن نام دارد.

به عبارتی دیگر شما با اخذ ویزای شینگن قادرید آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزای شینگن مجدد، به کلیه کشورهای عضو این اتحادیه سفر کنید، هرچند لازم است کشور محل ورود شما همان کشوری باشد که ویزا را برایتان صادر کرده است.
شما به عنوان یک گردشگر می‌توانید در صورت اخذ ویزای شینگن حداکثر تا ۹۰ روز در کشورهای این حوزه، بدون محدودیت تردد کنید و اقامت داشته باشید.
ویزای شینگن به پاسپورت شما از نظرسابقه و کیفیت سفرها اعتبار بیشتری می بخشد  و به اخذ ویزای کشورهای مانند کانادا، استرلیا و انگلیس کمک های زیادی خواهد کرد.
برای اخذ ویزای شینگن از یک طرف باید دارای تمکن قابل قبولی باشید و از سوی دیگر باید در سابقه خود سفر به کشورهای اطراف را نیز داشته باشید، شغلی معتبر نیز عامل مثبتی برای اخذ ویزای شنگن خواهد بود.
در صورتی که شرایط فوق را نداشته باشید یا مدارک را به صورت ناقص ارائه نمائید، ویزای شما ریجکت خواهدشد.

انواع ویزای شنگن

ویزای شنگن با توجه به شرایط و ماهیت سفر متقاضی توسط هریک از سفارت‌های اروپایی صادر می شود و به چهار گروه  A,B,C,D  تقسیم می شوند.
ویزاهای نوع A یا  B معمولا برای ترانزیت فرودگاهی یا زمینی و ورود متقاضی به یکی از فرودگاه‌های حوزه شنگن و سپس ادامه مسیر به خارج از حوزه اروپا و یا نهایتا اقامتی ۵ روزه صادر می گردد.
ویزای نوع C که در هنگام صدور، توسط سفارت مدت آن مشخص می‌شود، بیشتر برای اهداف گردشگری مورد استفاده توریست‌ها قرار می‌گیرد، ویزای نوع C می‌تواند به صورت یکبار ورود، دوبار ورود یا چندبار ورود (مالتی پل) صادر گردد و معنای آن این خواهد بود که شما می‌توانید به دفعات قید شده در ویزایتان (در مهلت اعتبار ویزا) به حوزه شنگن سفر نمایید.
دارنده این نوع ویزا در هر بازه زمانی ۶ ماهه، می‌تواند ۳ ماه در حوزه شنگن اقامت داشته باشد، در ویزای چندبار ورود (مالتی پل)، شما باید در نخستین ورود، به کشور صادر کننده ویزا سفر نمایید، همینطور از دفعات بعد اجازه خواهید داشت به هریک از کشورهای حوزه شنگن ورود کنید. توجه داشته باشید که معمولا برای متقاضیانی که برای اولین بار به اروپا سفر می‌کنند، ویزای یکبار ورود با اعتبار ۱۵ روز اقامت صادر می‌گردد.
ویزای نوع D هم برای اقامت های بیش از ۹۰ روز در حوزه شگن صادر می گردد و شخص درخواست کننده باید شرایط ویژه ای مانند تحصیل در یکی از کشورهای عضو و یا انجام یک پروسه درمانی طولانی مدت در حوزه شنگن را دارا باشد.

شرایطی که باید برای اخذ ویزای شینگن داشته باشید:

عمده شرایط لازم برای گرفتن ویزای شینگن سابقه سفرهای شما، شرایط سنی شما و مدارک شما خواهد بود  که در صورت مثبت بودن آنان، شانس زیادی برای اخذ ویزای شینگن خواهید داشت.

منظور از مثبت بودن شرایط چیست؟

 •  سابقه سفر: شما باید سابقه سفرهایی در کشورهای مختلف داشته باشید که نشان دهنده علاقه شما به سفر باشد تا سفارت قانع شود که در ادامه سفرهای قبلی، به عنوان یک توریست قصد سفر توریستی به اروپا را دارید.
 • شرایط سنی: اگر سن شما زیر ۳۰ سال باشد، شرایط سخت‌تری برای اخذ ویزا را خواهید داشت زیرا سن زیر ۳۰ سال برای جستجوی کار یا زندگی بهتر در کشور مقصد مناسب است، و باید تلاش بیشتری صورت گیرد که سفارت از توریستی بودن سفر شما مطمئن شود.
 • تمکن مالی: متقاضی باید با ارائه اسناد و مدارکی در زمینه شغلی و یا تمکن خود بتواند وابستگی قوی خود به کشور مبدا را نشان دهد تا سفارت انگیزه کافی برای برگشت متقاضی از حوزه شنگن به کشور خود را قبول کند.

در نتیجه متقاضی ویزای شنگن باید بتواند دلیل سفر خود و نیز برنامه این سفر را به صورت روشن بیان کند و نیز با سوابق مسافرتی خود، نشان دهد که به عنوان یک توریست و فردی علاقه‌مند به سفر به اروپا می‌رود و در عین حال نشان می‌دهد که دارای تمکن خوب (متناسب با شغل خود) می‌باشد.

کشور
اولین وقت سفارت
مدت زمان بررسی سفارت
قیمت پکیج کامل ویزا
ایتالیا
7 الی 14 روز
14 روز کاری
2.500.000 تومان

 

مراحل اقدام برای ویزای شینگن

متقاضی باید در گام نخست وقت سفارت مربوطه را بگیرد، زیرا در بسیاری از موارد تا ۲ هفته برای اخذ وقت سفارت، زمان لازم است. در این مدت شما می‌توانید مدارک موردنظر را قید و ارائه نمایید، تا چنانچه واجد شرایط  کلی باشید، عملیات اجرایی توسط کارشناسان مهراوه شروع شود.

مراحلی که برای اخذ ویزای شینگن باید طی کنید:

 • پر کردن فرم‌های مربوطه به انگلیسی
 • ارائه مدارک مورد نیاز به کارشناسان بخش ویزا در مهراوه.
 • بستن قرارداد با مهراوه و اخذ وقت از سفارت مربوطه.
 • بررسی و کارشناسی مدارک ارائه شده در ۲ نوبت توسط کارشناسان بخش ویزا در آژانس مسافرتی و گردشگری مهراوه و تکمیل آنتوسط ما.
 • حضور متقاضی در سفارت، به همراه نماینده ساحل گشت برای ارائه مدارک و مراحل بعدی در سفارت.
 • توجه داشته باشید که در زمان حضور در سفارت باید ۸۵  یورو (و در مواردی ۶۰ یورو) به صورت نقد جهت پرداخت به سفارت، به همراه داشته باشید. ( انجام کلیه خدمات دفتر ویزا مانند کپی ، گرفتن عکس و یا پست مدارک به درب منزل با پرداخت ارزی امکان پذیر است لذا همراه داشتن وجه ارزی تا ۴۰ یورو بیشتر اکیدا توصیه میشود.)
 • از زمان ارائه مدارک به سفارت و انجام مراحل انگشت نگاری به طور میانگین تا ۳ هفته طول می‌کشد که سفارت نتیجه بررسی را اعلام کند.
 • کلیه مدارک باید باتوجه به ضوابط سفارت خانه مربوطه، به زبان مورد نظر ترجمه گردد.
 • مدارک فوق را به همراه فرم تکمیل شده شنگن ، برای اقدام ویزا به کارشناسان مهراوه تحویل دهید .
 • در بسیاری از موارد برای قوی تر شدن پرونده شما ، ما از کشور مقصد برای شما دعوتنامه توریستی خواهیم گرفت.
 

تازه های مجله گردشگری مهرآوه

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان - سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟
معرفی جاذبه های گردشگری تفلیس
معرفی بهترین هتل های بوداپست
بستن منو