تور های چابهار

سفر به سرزمین زیبایی ها

معرفی تور های چابهار

سفر به چین، سرزمین پل های بی انتها

بندر زیبای چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور، در جنوب استان سیستان و بلوچستان و بر ساحل دریای مکران و اقیانوس هند قرار دارد. به‌گونه‌ای اسکله‌های آن، ابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را داراست. سواحل بندر چابهار به دلیل دسترسی به اقیانوس هند، تنها ساحل اقیانوسی کشورم حسوب می‌شود.

متأسفانه این بندر زیبا با جاذبه‌های دیدنی فراوان و شگفت‌انگیز، از نظر گردشگری مورد کم توجهی واقع شده است. علاوه بر موقعیت تجاری و منطقه ازاد تجاری چابهار، این بندر دارای جاذبه‌های دیدنی فراوانی است. سواحل زیبا صخره‌ای، شنی و اقیانوسی، بریدگی‌ و پیشروی‌های خشکی در دریای عمان همراه با صخره‌های بزرگ با چشم‌اندازهای زیبا، تپه‌های گِل‌افشان منحصربفرد، تالاب لیپار، گونه‌ای از جنگل‌های حرا، رودخانه باهوکلات که زیستگاه تمسح‌های پوزه کوتاه یا گاندو می‌باشد، آسمان صاف که بهشت منجمین و رصدگران است، کوه‌های مینیاتوری،کوه‌های مریخی یا بدبوم و جزیره شیطان از جاذبه‌های دیدنی بندر شگفت‌انگیز چابهار است.

 این بندر دارای آثار تاریخی متعددی مانند قلعه‌ها دژها، بنادر تاریخی و اسکله‌های قدیمی است. آب و هوای عالی چابهار که بهترین آب و هوای جنوب کشور محسوب می‌شود نیز از ویژگی‌های این بندر زیبا به شمار می‌رود. بندر چابهار دارای عرض جغرافیایی یکسانی با بندر میامی آمرکیا داراست، و دارای شرایط آب و هوایی شبیه به این بندر میامی است.
چابهار مهم است؛ نه فقط چون یکی از پررونق‌ترین مناطق آزاد ایران به حساب می‌آید، نه فقط چون تنها بندر اقیانوسی کشور است؛ نه فقط چون یکی از بهترین مناظر دنیا را دارد… چابهار مهم است چون بهشتی از ناشناخته هاست که هر گردشگری را شیفته زیبایی‌هایش می‌کند.

فهرست تور های چابهار

تازه های مجله گردشگری مهراوه

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان - سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟
معرفی جاذبه های گردشگری تفلیس
معرفی بهترین هتل های بوداپست
بستن منو