تورهای قشم

کشف یک زیبایی

معرفی تورهای قشم

کشف یک زیبایی

جزیره زیبای قشم، بزرگرتین جزیره خلیج فارس در جنوب بندرعباس، در چند دهه اخیر به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل شده است. جزیره قشم که دارای بخش‌های و روستاهای بسیاری است به گونه‌ای در تقسیمات کشور شامل سه بخش و شصت و نه شهر و روستا می‌باشد، دارای جاذبه‌های گوناگونیاست. اکثر مردم تنها نامی از منطقه ازاد تجاریقشم شنیده‌اند، اما این جزیره دارای جاذبه‌های طبیعی فراوانی است که جزیره قشم را به مقصد محبوبی برای سفر تبدیل کرده است.

جنگل‌های حرا، غارهای خوریس و غار نمکدان، تنگه چاهکوه، دره ستاره‌ها، جزایر ناز و ژئوپارک قشم از جزیره قشم بهشتی برای گردشگری ساخته است. وجود گونه‌های کمیاب جانوری و گیاهی نیز از ویژگی‌های منحصربفرد جزیره قشم محسوب می‌شود. تنها پارک کروکودیل موجود در ایران و محل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های غول‌پیکر اقیانوسی قشم را از نظر حیات جانوری متمایز کرده است.

درکنار اینها سواحل زیبای خلیج فارس نیز از جاذبه‌های تماشایی این جزیره زیبا محسوب می‌شود. از ویژگی‌های ساحل‌شناختی این جزیره می‌توان به تنوع سواحل صخره‌ای، ماسه‌ای و گلی آن اشاره کرد که چنین خصوصیتی به‌طور یک جا در کمتر جزیره‌ای یافت می‌شود.
به دلیل وجود منطقه آزاد تجاری و مراکزخرید گوناگون و گسترده آن، امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی در این جزیره وجود دارد، که باعث رونق گردشگری این بهشت گمشده شده است.

فهرست تورهای قشم

تازه های مجله گردشگری مهراوه

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان - سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟
معرفی جاذبه های گردشگری تفلیس
معرفی بهترین هتل های بوداپست
بستن منو