تورهای آذربایجان

سفر به سرزمین آتش با مهرآوه

معرفی تورهای آذربایجان

سفر به سرزمین آتش

آذربایجان این کشور کوچک در بر فراز ارتفاعات قفقاز، جز قسمت‌های جدا شده از ایران و جمهوری‌های تازه تأسیس از شوروی سابق است. کشوری که در سالیان اخیر پیشرفت قابل توجهی در صنعت توریسم داشته و توانسته گردشگران فراوانی در سفر آذربایجان به جلب کند و به یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل شود. ترکیب مناظر طبیعی و آثار تاریخی بجا مانده در این کشور، عاملی برای جذب گردشگران و سفر آذربایجان از سراسر دنیا است.

کشوری اکثرا کوهستانی، با جلگه‌های سرسبز و خط ساحلی طولانی دریای خرز که محلی مناسب برای گردشگری و لذت بردن مهیا گرده است. دارای آب و هوای مناسب در تابستان و سرمای سخت در زمستان است.

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، امروزه شهری پیشرفته با افق آسمانی مدرن که شهری تاریخی با قدمتی از قرون وسطی تا قلعه‌هایی قرن نوزدهمی اروپایی در دل خود جا داده است. ارگ باکو که مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری سفر آذربایجان محسوب می‌شود دارای آثار تاریخی باقی‌مانده از قرون یازدهم تا نوزدهم میلادی است. کاروان‌سراها، چشمه‌های آب، میدان‌ها و بازار از اماکن دیدنی این منطقه تاریخی است. قلعه دختر معروف‌ترین جاذبه‌ی ارگ می‌باشد.

تعدادی قلعه‌ی تاریخی در این کشور وجود دارد که نشانگر قدمت تاریخی این منطقه می‌باشد.

سرزمین آتش (Land of fire) شعار رسمی این کشور محسوب می‌شود. از نمادهای اصلی شهر باکو نیز به شمار می‌رود، و مشعلی بزرگ در هنگام شب در این شهر برافروخته می‌شود. ساختمان‌های بلند کشور داریا نمایشگرهایی هستند که شعله‌های آتش را به نمایش می‌گذارند.   

فهرست تورهای آذربایجان

تازه های مجله گردشگری مهرآوه

دانستنی ها و اطلاعات گردشگری جهان - سفر را بهتر و علمی آغاز کنید

مهمترین توصیه های بهداشتی که باید در سفر رعایت کنیم
چگونه در یک روز از بوداپست دیدن کنیم؟
معرفی جاذبه های گردشگری تفلیس
معرفی بهترین هتل های بوداپست
بستن منو